250 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Kategoriler
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Görünüm
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kız Bebek Kıyafetleri

Anne ve babalar çocuklarının sağlıklı olması ve gelişimlerinin doğru şekilde tamamlanması için her yönüyle çok titiz davranırlar. Bunun yanında bebeğin kullandığı eşyalar ve giysilerin de doğru seçilmesi ebeveynlerin ehemmiyet gösterdiği noktalardan biridir. Bu doğrultuda anne ve babaların minik yavruları için kullanmak üzere seçtikleri tüm malzemelerin sağlıklı ve doğal olması önemlidir. Erkek ve kız kız bebek giysileri de bu ürünler arasında yer alır.

Bebek kıyafetleri sadece bebeği hastalıklardan korumak, üşümesini ve terlemesini önlemek için kullanılmaz. Bu ürünler aynı zamanda en şık olanları arasından seçilir. Kız bebek ürünleri ise ayrı bir özen ister. Kız bebeklerde önce sağlık ve konfor, hemen ardından da estetik görünüm önem kazanır. Güzel kızınıza en çok yakışacak renkleri, desenleri ve aksesuarların en çarpıcı olanları seçmek için siz de Vip Bebe’nin kız bebeklere özel kıyafetlerini tercih edin. 

Kız Bebekler İçin Giysi Seçimi Nasıl Olmalı?

Bebek kıyafetleri ilk bakışta sevimli ve çarpıcı bir görünüme sahip olan ürünlerdir. Ama estetik bebek giyiminde ilk sıralara yerleşen bir kriter olmamalıdır. Özellikle kız bebek giysileri özenle seçilmeli ve bu seçim yapılırken bebeğin sağlığı ön plana alınmalıdır. Dolayısıyla kız bebek kıyafetleri alışverişi yaparken öncelikli hedefiniz kumaşın yapısına ve karışımına bakmak olmalıdır. Bebek kıyafetlerinde kumaşlar %100 pamuktan üretilmiş olursa sağlıklıdır. Ayrıca bu kıyafetlerde organik pamuk kullanılması daha natürel olmaları anlamına gelir.

Kız bebeğiniz için zararlı boya barındırmayan güvenilir ürünleri belirlemeye özen göstermeniz de şarttır.  Bebeğiniz kız ise çamaşır, zıbın, atlet, bornoz ve kız bebek tişört çeşitlerinden birini alacaksanız bu ürünlerin doğrudan çocuğunuzun tenine temas edeceğini atlamayın.

Tüm bebek kıyafeti alışverişlerinde atlanmaması gereken diğer nokta ise giysiler üzerindeki baskı, desen ve aksesuarlardır. Bu baskılar bebeği rahatsız etmemeli, bebek kıyafetlerinde fermuar, düğme ve boncuk gibi materyaller bulunmamalıdır. Yoksa bu malzemeler bebeğe özellikle uyurken zarar verebilir. Bebeğiniz kız da olsa en azından yürümeyi öğrenene kadar ona daha sade ve detaysız kıyafetleri almanızı öneririz. 

Yeni Doğan Bebekler Nasıl Giydirilmeli?

Yeni doğan bebeklerin cildi oldukça hassastır. Aynı zamanda yeni doğanların bedeni anne karnındaki ortamdan bu yeni ortama uyum sağlamakla uğraşır. Dolayısıyla yeni doğan kız ya da erkek bebekleri giydirirken dikkat edilmesi gerekenler noktalar asla atlanmamalıdır.

 • Bu nedenle yeni doğan bebekler, tenin hava havalanmasını sağlayan ve teri emen kumaşlara sahip kıyafetlerle giydirilmelidir. Bu giysiler tamamen pamuktan elde edilmiş doğal ürünler olmalıdır. Yeni doğanlar için en pratik ve en sağlıklı giysiler bebek tulumları olmaktadır. Tulumlar bebeğin sırtını, göğsünü ve özellikle belini soğuktan korumak ve bebeğin hasta olmasını önlemek için ideal ürünlerdir. Siz de dünyaya gözlerini yeni açmış olan kızınıza Vip Bebe’nin kız bebek tulum modelleri arasından seçtiğiniz bir tulumu giydirip rahat etmesini ve huzurla uyumasını sağlayabilirsiniz.
 • Yeni doğan bebeklerin el ve ayakları ile başları genellikle soğuk olur. Bu bölgelerin korunması ve sıcak olmasının sağlanması miniklerin hasta olmamaları adına elzemdir. Dolayısıyla yeni doğmuş bebeğiniz için mutlaka çorap, eldiven ve şapka edinmeniz gerekir.
 • Bebeğiniz dünyaya henüz geldiyse onun vücut ısısını dengeleyerek terlemesinin de önüne geçecek kalınlıkta ve birkaç parçayı üst üste giydirmeniz doğru olacaktır.
 • Tüm bebek kıyafetleri gibi yeni doğanların giysileri de dar ya da geniş olmamalı, bez değiştirmeyi zorlaştıran ve bebeğin hareket etmesini engelleyecek ürünler seçilmemelidir. 

Bebek Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kız bebeklerde özellikle çamaşır, atlet, tulum ve zıbın gibi iç çamaşır sınıfına giren ürünler özenle seçilmeli, bebeğin tenini tahriş edecek kıyafetler alınmamalıdır. İç çamaşırlar ise bebeğe giydirilmeden önce mutlaka ütülenmelidir.
 • Bebekler için de alınan kıyafetler yıkamadan bebeğe asla giydirilmemelidir.
 • Kız ve erkek bebek kıyafetleri bebeğin yaşına göre değil, kilosu göre alınmalıdır.
 • Yıkanması, ütülenmesi ve kuruması kolay kıyafetler tercih edilmelidir.
 • Erkek ve kız bebek giysileri birbirinden farklı kalıplarda üretildiği için özellikle alt giyim ürünlerinde bebeğin cinsiyeti baz alınarak seçim yapılmalıdır.
 • Bebek kıyafetlerinin fermuarlı ya da düğmeli olanları değil, çıtçıtlı modelleri tercih edilmelidir.
 • Bebeğin özellikle kol ve bacak hareketlerini kısıtlamayacak ve bebeğin bunalmasına yol açmayacak esneklikte kıyafetler en ideal olanlarıdır.
 • Tüylü, toz toplayan ve bebeğin hapşırmasına neden olacak dokudaki giysilerden uzak durulmalıdır.
 • Bez değiştirme konusunda kolaylık sağlayacak ya da pratik şekilde bebeğe girdirilip çıkarılacak bebek kıyafetlerinin daima avantajlı olduğu unutulmamalıdır.
 • Bebek giysileri mevsim baz alınarak belirlenmeli, kışın kalın dokulu kumaşlar ile sıcak tutan kıyafetler, yazın ise bebeğin cildinin nefes alabileceği nitelikte hafif dokumalar seçilmelidir.
 • Bebek kıyafetleri mutlaka bilinen markaların kaliteli ürünleri arasından belirlenmelidir.

Vip Bebe Kız Bebek Giysi Çeşitleri

Prensesiniz için en kaliteli ve en sağlıklı kız bebek ürünleri içinden kolayca seçim yapmanıza olanak tanıyan Vip Bebe’den kız bebek yağmurluk modellerinden kız bebek ayakkabı çeşitlerine, kız bebek bayramlık giysilerden kız bebek çorap ve eldivenleri ile şapkalara kadar bebeğinizin tüm giyim ihtiyaçlarını giderebilirsiniz.

Vip Bebe’nin yaz aylarında bebeğinizin konforunu garanti eden kız bebek şort modellerini isterseniz set halinde Vip Bebe’nin sizlere sunduğu kız bebek şortlu takım çeşitleri içinde bulabilirsiniz. Bebeğinizin her mevsim giyebileceği kız bebek gömlek modellerinden canlı renkleri ile göz alan ve desenleri ile hayran kalacağınız ürünleri seçebilirsiniz.

Soğuk aylarda ise kız bebek kazak çeşitleri ve bahar aylarının ideal seçimi kız bebek sweatshirt ve kız bebek eşofman takımları Vipbebe.com.tr’nin kız bebek kıyafetleri kategorisinde sizleri bekliyor.

Kız bebek ayakkabı modellerinde ise kız bebek babet ve kız bebek ev ayakkabısı çeşitlerinden istediğinize uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.